IX Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego

0

Dnia 15.08.2019r. na stadionie przy Hali Sportowej (ul. Grunwaldzka 2) w Szczuczynie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna. W tegorocznym turnieju startowało dziewięć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych:
– drużyny dzieci (rocznik 2007):
Mazur Pisz, MOSiR Grajewo, Sokół Biała Piska, Wissa Szczuczyn
– drużyny oldboy’ów:
Grajewo, Orzeł Kolno, Promil Szczuczyn, Przyjaciele Emila, Biała Piska

Turniej na bieżąco komentował Janusz Marcinkiewicz – kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie.

Po zaciętych meczach a grano systemem „każdy z każdym” kolejność zajętych miejsc w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
– kategoria dzieci (rocznik 2007):
I miejsce MOSiR Grajewo
II miejsce Wissa Szczuczyn
III miejsce Mazur Pisz
IV miejsce Sokół Biała Piska
– kategoria oldboy’ów:
I miejsce drużyna z Białej Piskiej
II miejsce Orzeł Kolno
III miejsce Przyjaciele Emila
IV miejsce Promil Szczuczyn
V miejsce drużyna z Grajewa

Medale, dyplomy i puchary turniejowym drużynom wręczyli Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i Henryk Augustowski.

Wszystkim zawodnikom, drużynom i trenerom należą się serdeczne podziękowania za grę fair play podczas turnieju i uczestnictwo w tym jakże ważnym wydarzeniu dla rodziny, przyjaciół i znajomych śp. Emila.

Emil był młodym i utalentowanym zawodnikiem klubu sportowego Wissa Szczuczyn. To jemu w dużej mierze klub zawdzięcza historyczny awans do III ligi. Pamiętnego dnia, 14 sierpnia 2010 roku (sobota) Emil uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie jego rodzimy klub Wissa grał z Mrągowią Mrągowo. W 40 minucie Emil zasłabł i został zmieniony.
Z boiska zabrało go pogotowie ratunkowe. Zmarł w niedzielny poranek ku rozpaczy rodziny, przyjaciół, znajomych i całego środowiska piłkarskiego.

Serdeczne podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Rodzina Świderskich, Urząd Miejski w Szczuczynie, Piekarnia Mieńkowscy Grabowo, sklep Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski, Powiat Grajewski, Adam Jóźwik, Mariusz Maciorowski.

Organizatorzy:

Miejski Ludowy Klub Sportowy „WISSA”
Rodzina Świderskich
Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie
Urząd Miejski w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress