Jednostka w Giżycku

0

Klasa mundurowa w dniu 28 kwietnia 2017 r. z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie uczestniczyła w treningu strzeleckim w 2. Batalionie Zmechanizowanym w Giżycku.
Pod czujnym okiem żołnierzy z 2. Batalionu Zmechanizowanego, z którym współpracuje szkoła, strzelcy najpierw rozegrali konkurs strzelecki na karabinkach BERYL, a następnie ćwiczyli na trenażerze strzeleckim ŚNIEŻNIK, na którym ćwiczą zawodowi żołnierze. Dzięki temu uczniowie strzelali z ręcznych granatników przeciwpancernych RPG, oraz granatników przeciwpancernych MK19, z karabinku maszynowego PK oraz z karabinu wyborowego TOR ,a także BOR. Symulacja autentycznych warunków bojowych na polu walki przelatujące helikoptery, samoloty, przejeżdżające czołgi i opancerzone wozy oraz gra polegająca na odbiciu zakładników pozwoliła młodzieży zapoznać się z ciężką służbą żołnierza i wyszkoleniem jakie musi zdobyć. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Cały wyjazd został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress