Jubileusz 20-lecia Bazy harcerskiej „Orle Gniazdo”

0

Baza Harcerska „Orle Gniazdo” działająca w Okoniówku na terenie Nadleśnictwa Rajgród obchodziła wczoraj jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji, w trakcie uroczystego apelu rozpoczynającego obchody jubileuszu, Waldemar Remfeld Starosta Grajewski oraz Ireneusz Gliniecki Burmistrz Rajgrodu, złożyli Ks. dr hm. Tadeuszowi Białousowi gratulacje i słowa uznania dla wieloletniej działalności, a także życzyli zdrowia, pomyślności i następnych tak pięknych jubileuszy.

Po apelu miejsce miała msza polowa koncelebrowana przez Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVD, a następnie ognisko i długie rozmowy wspomnieniowe.

Baza harcerska Orle Gniazdo powstała w 2003 r. z inicjatywy trzech założycieli ks. Tadeusza Białousa ks. Aleksandra Dobrońskiego i ówczesnego Nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród Mariana Podleckiego, którzy uczestniczyli w ww. obchodach. Miejsce nazwano „Orlim Gniazdem”, gdyż nad tym obszarem często przelatywały orły, które w okolicy miały swoje gniazda. Miejsce obozowe wybrano natomiast ze względu na bliskość jeziora i lasów, co wpływało na atrakcyjność bazy.

Gratulujemy jubileuszu!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress