Już wkrótce powstaną tzw. tymczasowe obozowiska kontenerowe na potrzeby jednostki wojskowej w Wojewodzinie

0

11 sierpnia 2023 r. w Wojewodzinie odbył się briefing prasowy z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Wiśniewskiego, który zapowiedział przeprowadzenie inwestycji związanych z utworzeniem tzw. tymczasowych obozowisk kontenerowych (TOK) dla 1 Dywizji Piechoty Legionów, które zostaną zlokalizowane w Wojewodzinie oraz Czartajewie. Realizacja przez Agencję Mienia Wojskowego tymczasowej infrastruktury wojskowej na rzecz nowo formowanej 1DPL pozwoli na natychmiastowe wsparcie potencjału obronnego RP poprzez rozbudowę Sił Zbrojnych, a co za tym idzie – istotne wzmocnienie bezpieczeństwa państwa przy granicy, gdzie toczy się konflikt zbrojny.

Wybór lokalizacji jest elementem strategii obronnej Polski realizowanej przez Siły Zbrojne RP w związku z agresywną polityką Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z umową wybudowane zostaną tymczasowe obozowiska kontenerowe wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. W ramach obu inwestycji przeznaczonych łącznie dla 300 żołnierzy powstanie ponad 140 kontenerów mieszkalnych oraz 8 magazynowych wraz z doprowadzonymi dojściami oraz drogami dojazdowymi. Dzisiaj Agencja Mienia Wojskowego oficjalnie przekazała wykonawcy teren, na którym powstanie zabudowa. Zgodnie z zawartą umową – odbiór gotowej inwestycji jest przewidywany w terminie trzech miesięcy od jej podpisania, a koszt obu obozowisk w ramach zwartych umów wyniesie ok. 28 mln zł.

W briefingu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Senator RP Marek Komorowski, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Wanda Elżbieta Mieczkowska, Prezes Agencji Mienia Wojskowego Agnieszka Bolesta, jak również przedstawiciele Powiatu Grajewskiego: Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński oraz członkowie Zarządu w osobach Maria Gwiazdowska i Waldemar Tadeusz Wieczorek.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x