Karate dla dziecka – czy warto na nie zapisać malucha?

0

Karate dla dziecka – czy warto na nie zapisać malucha?
Wahasz się, czy zapisać dziecko na zajęcia? W końcu to przecież sport walki! Oto 11 powodów, dla których twoje dziecko powinno uprawiać karate
Główną zaletą karate jest poprawa koordynacji ruchowej dziecka, która jest jedną z najważniejszych składowych motoryki, wpływającą na poziom funkcjonowania dziecka, a w późniejszym wieku na jego zaangażowanie w naukę i samoocenę. Karate przypomina balet – w obu przypadkach górna, jak i dolna część ciała musi wykonywać zawiłe, skoordynowane ruchy. Zdaniem ekspertów, to właśnie ta wschodnia sztuka walki może rozwinąć w twoim dziecku równowagę i płynności ruchów.
Jeżeli twoje dziecko ćwiczy karate:
gimnastykuje obie strony swojego ciała
koryguje wady postawy,
asymetryczność budowy ciała.

Karate rozwija u dziecka:
siłę,
szybkość,
gibkość,
zręczność,
wytrzymałość
Karate „wyrabia” charakter dziecka
Karate dla dziecka to nie tylko poprawa jego kondycji i koordynacji ruchowej czy okazja do spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To prawdziwa „kuźnia” charakteru dziecka, stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów i panowania nad emocjami.

Dzięki karate twoje dziecko uczy się:
skupienia,
opanowania,
koncentracji,
cierpliwości,
samodyscypliny,
samokontroli.

Badania pokazują, że trening karate pomaga dziecku w przyswajaniu wiedzy. To wszystko zasługa koncentracji, którą wyrabia sobie dziecko poprzez zdyscyplinowane wykonywanie technik wskazanych przez instruktora.
Ćwicząc karate, dziecko uczy się kilkudziesięciu ruchów – bloków, uderzeń, kopnięć i przejść w określonych pozycjach – to zdecydowanie wymaga skupienia. Dzięki treningom karate dziecko staje się silniejsze psychicznie. I – chociaż trenuje sztukę walki – wcale nie będzie bardziej agresywne, bo na treningu się wyładuje. Stąd karate polecane jest dzieciom nadpobudliwym
Od kiedy dziecko może ćwiczyć karate?
Karate jest dla każdego, dlatego mogą je ćwiczyć już kilkuletnie dzieci. W przedszkolach zajęcia są już dla 3-latków. Oczywiście w przypadku maluchów treningi są bardziej kombinacją gier i zabaw ruchowych przeplatanych nauką elementów karate. Zajęcia dla dzieci oferowane na zewnątrz z reguły adresowane są dla dzieci od 6. roku życia.
Jak wygląda trening karate?
W bardzo wielu klubach maluchy ćwiczą w specjalnych napięstnikach i kaskach, chroniących twarz. Treningi, oprócz karate składają się także z dużej ilości ćwiczeń ogólnorozwojowych, w tym japońskiej gimnastyki taiso.

Trening składa się z:
z ceremonii rozpoczęcia, podkreślającej korzenie karate;
rozgrzewki;
treningu właściwego uczącego technik karate; na pierwszych zajęciach dziecko poznaje też zasady karate i jego słownictwo;
ćwiczeń relaksacyjnych;
ceremonii zakończenia, pozwalającej się wyciszyć.
AKADEMIA SZTUK WALKI ZAPRASZA NA TRENINGI DO SZCZUCZYNA WĄSOSZA I PROSTEK, ZAJĘCIA PROWADZI DOŚWIADCZONY TRENER GRZEGORZ FABRYCKI TEL 663-461-893

Zobacz więcej

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress