Kolejne korzyści z projektu realizowanego przez Powiat

0

Takie informacje zawsze podajemy z ogromną przyjemnością. Kolejny raz zaangażowanie włożone w związane z Powiatem inwestycje przynosi pozytywny efekt i tow zupełnie niespodziewanej formie.

W dniu 23 października 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grajewie została zawarta umowa o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie” pomiędzy Spółką Akcyjną SYNTEA (Liderem Projektu), a Powiatem Grajewskim – Partnerem 1 oraz Zespołem Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie – Partnerem 2. Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Technikum w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego w szkole, uwzględniającego sytuację na regionalnym i lokalnych rynkach pracy.

Pomimo, iż z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 w całej Polsce zajęcia szkolne oraz szkolenia stacjonarne zostały wstrzymane, podpisana umowa nieprzerwanie przynosi korzyści mieszkańcom powiatu grajewskiego. Fundacja VCC z Lublina, która prowadzić miała, w ramach ww. projektu, zajęcia pt. „Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” wykonała 80 sztuk przyłbic ochronnych, które za pośrednictwem firmy SYNTEA S.A. przekazała na ręce Wicestarosty Powiatu Grajewskiego – Tomasza Cebelińskiego oraz Naczelnika Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie (wydziału odpowiedzialnego za koordynację działań projektowych) – Małgorzaty Cybuli. Przyłbice te natychmiast rozdysponowano na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Domu Pomocy Społecznej w Grajewie oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Szczuczynie, czyli tam, gdzie na dzień dzisiejszy szczególnie potrzeba środków ochrony osobistej.

Dziękujemy za wspaniały gest. Coraz więcej osób i firm włącza się do akcji pomagania innym. Pracownicy ww. instytucji każdego dnia narażeni są na kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem, dlatego każde dodatkowe zabezpieczenie przed patogenem jest dla nich bardzo istotne. Tego rodzaju gesty niosą ze sobą dodatkowy, niezwykle ważny dla nich przekaz – że ktoś o nich pamięta i docenia ich pracę.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress