Koncert chóru Anafora w Szczuczynie

0

W piątkowe popołudnie w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbył się koncert koptyjskiego chóru „Anafora” z Kairu (Egipt), który uczestniczy w 41 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2021” w Białymstoku. Goszczący u nas artyści zaprezentowali m.in. koptyjskie pieśni.

Chór istnieje od ubiegłego roku. Jego misją jest przybliżanie po­przez muzykę i śpiew nauk biblijnych oraz duchowego dziedzictwa Pra­wosławnego Kościoła Koptyjskiego. Chór wnosi również swój wkład w duchową edukację młodego pokole­nia swoich wiernych.

Założycielami chóru są: Ramy Mounir Moawad – kardiolog, nauczyciel śpiewu, kie­rownik chórów parafialnych oraz Khresto Beshara – absolwent Kon­serwatorium na Cyprze i w Kairze, kompozytor, realizator dźwięku, pia­nista, klarnecista, kierownik para­fialnych chórów, założyciel i właści­ciel Akademii Muzyki i Sztuki oraz studia dźwiękowego.

Dziękujemy chórowi za niezwykłą ucztę muzyczną. Dziękujemy Mikołajowi Buszko – dyrektorowi Festiwalu za wieloletnią współpracę. Księdzu Proboszczowi Jackowi Majkowskiemu za współorganizację koncertu. Dziękujemy opiekunce chóru i tłumaczce – Natalii Siemieniuk.

A wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść i posłuchać koptyjskiego zespołu „Anafora” dziękujemy za obecność, która była szczególnie cenna dla naszych gości.

Foto: Andrzej Kosmowski / BCK w Szczuczynie

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/Biblioteka-Centrum-Kultury-w-Szczuczynie-624654161005925

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress