Koncert z okazji Dnia Matki

0

20 LAT – w dorosłość
– Koncert z okazji „DNIA MATKI” –

W dniu 26 maja odbył się koncert z okazji 20-lecia działalności DZL „Mali Szczuczyniacy” oraz „Dnia Matki”. Koncert zainaugurował życzeniami Dyrektor BCK w Szczuczynie – Janusz Siemion.
Dwanaścioro dzieci w wieku 9-11 lat ubranych w stroje ludowe zaśpiewało na scenie stadionu miejskiego podczas „Palinocki” było to przed 20 laty. Spełniło się marzenie starszego instruktora Andrzeja Szabelskiego z Miejskiego Domu Kultury o dziecięcym zespole ludowym.
Tegoroczny koncert jubileuszowy był 133 występem w historii zespołu. Na przestrzeni lat brało udział w zajęciach 118 dzieci: dziewczęta i nieliczni chłopcy. Na koncert złożyły się utwory m.in.: „W moim ogródeczku”, „Starzyk”, „O Janie, Janie”, „To i hola”, „Zachodzi słoneczko” i „Lipka”.
Drugą część koncertu dzieci poświeciły mamom z okazji przypadającemu w tym dniu „
DNIU MATKI”. Oliwia Kalinowska piosenką „Mamo Tyś płakała”, „Bądź jak ptak” i Natalia Kreska „To dzięki wam” wzruszyły słuchaczy. Bardzo emocjonalnie przeżywały koncert Kinga Owsianko i Joanna Skrodzka. Po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością debiutantki: Wiktoria Januszewska, Małgorzata Grygoruk, Lena Kosakowska, Emilia Milewska oraz Magdalena Galanty śpiewająca od 2 lat, na scenie jest zawsze pogodna i z uśmiechem. Aplauzem zakończył się występ debiutującego Kamila Kalinowskiego. Każdy z wykonawców wręczył kwiaty – przepiękne róże – swojej mamie. Zaproszeni goście zostali poczęstowani batonikami oraz mieli możliwość skorzystania z ciasta, kawy i herbaty.
Dzieci otrzymały jubileuszowy tort wręczony przez Animatora BCK – Ewę Borusiewicz. … A później, podział tortu i degustacja.
Następny jubileusz… za 5 lat.
Koncert nagłośnił profesjonalnie Kierownik MDKiS – Janusz Marcinkiewicz, a fotograficznego utrwalenia dokonała Młodszy Instruktor BCK – Anna Chmielewska. Koncert prowadził opiekun zespołu Starszy Instruktor BCK – Andrzej Szabelski.

Dziecięcy Zespół Ludowy „MALI SZCZUCZYNIACY” 2003 – 2023.

Tekst i zdjęcia: Anna Chmielewska/Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x