Konferencja podsumowująca Program Profilaktyki Chorób Odkleszczowych

0

Szpital Ogólny im. dr W. Ginela uczestniczył w Programie Profilaktyki Chorób Odkleszczowych na terenie makroregionu wschodniego (woj. podlaskie, woj. lubelskie).

W dniu wczorajszym (13 grudnia 2022 r.) odbyła się konferencja podsumowująca realizację Programu, którą wraz ze współpracownikami zorganizowała Dyrektor Szpitala – Marta Romanowska.

W trakcie konferencji, prelegenci zaproszeni specjalnie na tę okazję, przedstawili zagadnienia związane z samym programem (szkolenie personelu potrzebnego do realizacji programu, ilość pacjentów, która zakwalifikowała się do programu, działania informacyjne o programie itp.), rodzajami kleszczy występujących w Polsce, chorobami wywoływanymi przez kleszcze, ich etapem rozwoju oraz profilaktyką i leczeniem. Wśród osób przemawiających byli: Łukasz Nikitiuk, prof. Joanna Zajkowska, dr hab. Maciej Kondrusik oraz dr Karol Borawski.

Warto zaznaczyć, iż do najbardziej znanych wśród społeczeństwa chorób odkleszczowych zaliczamy Boreliozę oraz KZM – wirusowe kleszczowe zapalenie mózgu. W rzeczywistości jest ich więcej, a kluczem do szybkiego reagowania i wdrożenia leczenia jest wiedza o tych chorobach i rozpowszechnianie informacji na ich temat.

W konferencji uczestniczył także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który nie tylko miał okazje wysłuchać efektów Programu, lecz także porozmawiać na jego temat ze specjalistami oraz uczestnikami konferencji.

Zdjęcia: Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress