Konferencja prasowa dotycząca inwestycji prowadzonych w Wojewodzinie

0

Na drodze powiatowej w miejscowości Wojewodzin, która jest obecnie remontowana, odbyła się dzisiaj konferencja prasowa. W spotkaniu poza przedstawicielami Powiatu Grajewskiego w osobach Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda i Marii Gwiazdowskiej członka Zarządu Powiatu uczestniczyli także Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz Zdzisława Choynowska Dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie.

Rozmowy dotyczyły oczywiście przeprowadzonych już etapów zadania pn. „Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo”, znaczenia drogi, zarówno dla mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i społeczności szkolnej, jako drogi dojazdowej do miejsca pracy i nauki.

Waldemar Remfeld w rozmowie z redaktorem TVP3 Białystok podkreślił także wagę pozyskanego na ten cel dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 14 991 000,00 zł. Bez tych pieniędzy realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, za co szczególnie podziękował Posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, który w dużej mierze przyczynił się do ich pozyskania.

W związku z prowadzonymi pracami nad inwestycją utworzenia tzw. tymczasowych obozowisk kontenerowych (TOK) dla 1 Dywizji Piechoty Legionów, które zlokalizowane będą w Wojewodzinie, uczestnicy spotkania rozmawiali także z ppłk Piotrem Kranz. Zaznaczył on, iż nowa, remontowana droga jest bardzo ważna dla przeprowadzenia ww. inwestycji. Dzięki poprawie infrastruktury drogowej o wiele łatwiej przebiega transport sprzętu na teren wojskowy.

Rozbudowa DP nr 1808B na odc. Wojewodzin- Wierzbowo” jest jedną z trzech części inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową głównych drób powiatowych powiatu grajewskiego”. Całkowita wartość zadania oszacowana jest na ponad 22 mln 370 tys. zł. Ww. dofinansowanie to ponad 67% całości zadania.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x