Kontrole selektywności zbierania odpadów

1

Burmistrz Artur Kuczyński poinformował, iż w dniach 11-15 września zostaną przeprowadzone kontrole rzeczywistego stanu selektywności zbierania odpadów w gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Szczuczyn.
Na profilu portalu społecznościowego burmistrz napisał: „Wiem, że tego nikt nie lubi, jednak obecna sytuacja nie pozostawia nam wyboru. Stale wzrastająca liczba odpadów zbieranych z naszego miasta i gminy, nie idzie w parze ze wzrostem odpadów zebranych w sposób selektywny. Tymczasem ponad 90% mieszkańców deklaruje zbiórkę odpadów w sposób, który zapewni że plastik, szkło, papier i bio nie będą trafiały do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Niby proste, a mimo to ciężko jest nam się przemóc. Za każdą tonę samej tylko opłaty w Zakładzie Gospodarki Odpadami płacimy ponad 300 zł plus koszty odbioru i transportu. Miesięcznie zbieramy około 90 ton. Gdyby odpady te były właściwie posegregowane, ich ilość można byłoby znacznie zmniejszyć, a tym samym obniżyć koszty.
Problemem jest to, że system jest tak skonstruowany, że za niesegregowanie pojedynczych osób płacą wszyscy. Osoby, które nie wprowadzą selektywnej zbiórki w swoich domach, bedą musiały liczyć się ze zmianą opłaty za odbiór odpadów ze stawki selektywnej na zmieszaną, a ta będzie niestety rosnąć. Nie przewidujemy podnoszenia opłat za odpady zbierane w sposób selektywny.”

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress