Kornik ostrozębny

0

Wytyczne do ograniczania szkód w lasach niepaństwowych ze strony szkodników wtórnych drzew iglastych.

Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz Nadleśnictwo Rajgród w związku z prowadzonym nadzorem nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa informuje prywatnych właścicieli lasów o obowiązku zapobiegania, wykrywania i zwalczania pojawiających się masowo szkodników wtórnych drzew iglastych: kornika ostrozębnego (lps acuminatus – szkodnika wtórnego sosny zwyczajnej) oraz kornika drukarza (Ips tytypographus – szkodnika świerka pospolitego).

Cięcia sanitarne dotyczące porządkowania drzewostanów, w których ujawniły się symptomy opanowania przez ten gatunek, należy wykonywać do końca kwietnia.

Obowiązkiem każdego właściciela lasu jest dbałość o utrzymanie go w dobrej kondycji zdrowotnej poprzez wykrywanie i usuwanie drzew zasiedlonych, osłabionych i chorych w bieżących cięciach sanitarnych w trakcie całego roku.

Pozostałości po pozyskaniu (wierzchołki i gałęzie) należy spalać z uwzględnieniem zasad ochrony p-poż bądź zrębkować wywożąc z lasu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress