Kulturalne Wakacje w Szczuczynie

0

Pierwszy tydzień Kulturalnych Wakacji za nami! Jak było? Wiedzą Ci, którzy zdecydowali się spędzić ten czas z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W poniedziałek (dn. 06.07.2020r.) o godzinie 10:00 na Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2) oficjalnie powitaliśmy i otworzyliśmy sezon wakacyjny w Szczuczynie. Postawiliśmy na taniec i sport! Dziękujemy pani Grażynie Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie i asp. szt. Markowi Gładkowskiemu z Radziłowa za spotkanie z Wakacjowiczami i ciekawą dyskusję na temat zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia a także zasad bezpiecznego wypoczynku.

Wtorek (dn.07.07.2020r.) upłynął pod hasłem Nasze Miasto – Nasza Przestrzeń.

Jedna z ulic przy Starym Parku w Szczuczynie zdecydowanie zmieniła swoje oblicze.

#sprayday to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o zajęcia w plenerze!

W środę (dn.08.07.2020r.) odbył się pierwszy wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji. Dziękujemy Wakacjowiczom za liczny udział i niesamowitą energię i upór. Przebyliśmy malowniczą trasę Szczuczyn -Niećkowo- Niedźwiedzkie – Bzury – Szczuczyn. Pozostaje nam pogratulować formy Wakacjowiczom! Spisaliście się na medal.

Przejazd tą trasą tylko utwierdził nas w przekonaniu, że nasza gmina – gmina Szczuczyn jest nie tylko odjazdowa ale i w pełni asfaltowa! Idealne warunki do jazdy rowerowej. Szczególnie na niedawno otwartej, zmodernizowanej drodze wraz ze ścieżką rowerową Bzury – Szczuczyn. Kto nie był niech spróbuje i się sam przekona.

Środowy wyjazd był wyjątkowy i pełen niespodzianek a to za sprawą sołtysów miejscowości, które leżały na naszej trasie przejazdu. W miejscowości Niećkowo
i Niedźwiedzkie Wakacjowicze powitani zostali przez sołtysów: Grzegorza Jaczyńskiego
i Halinę Tyszka, którzy przygotowali dla nich słodkości i lodowe niespodzianki. Była to też wspaniałą okazja do wzajemnego poznania się i ciekawych rozmów.

W miejscowości Bzury zregenerowaliśmy siły przy obfitym poczęstunku przygotowanym przez sołtysa Witolda Jabłońskiego. Tam też stoczyliśmy zacięty pojedynek w grze „Dwa Ognie”.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wiele ciepłych słów w każdej miejscowości. Dziękujemy sołtysom i osobom, które ich wsparły: Grzegorzowi Jaczyńskiemu i Bogumile Jaczyńskiej oraz Dorocie Łoś Bukowskiej, Halinie Tyszka, Witoldowi i Barbarze Jabłońskim oraz Natalii Jabłońskiej.

W czwartek (09.07.2020r.) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu #plastyczniezakreceni podczas, których Wakacjowicze tworzyli ekologiczne roboty. Rosną nam wspaniali inżynierzy!

A w piątek? Rządził sport!

Wakacjowicze dziękujemy za Waszą obecność. Pamiętajcie o wakacyjnych konkursach
i akcjach:

– konkurs fotograficzny #latowszczuczynie

– akcja dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie „PEŁNA MICHA”

– akcja internetowa „Podejmuję – Nominuję”

– zbiórka nakrętek w ramach akcji „Odkręcajmy dla Pawełka Stelmaszyńskiego”

– konkurs plastyczny „Zasady bezpiecznego wypoczynku”

– „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje”

– konkurs wokalny #Reaktywujznami

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress