Likwidacja barier w Starostwie

0

Powiat Grajewski informuje, iż w dniu 29 listopada 2017 r. dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego p.n.: ”Wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych do budynku urzędu Starostwa Powiatowego w Grajewie” w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
Odbioru dokonała komisja w składzie: Pan Mariusz Wojciechowski, Pan Mariusz Mikielski, Pan Jan Zackiewicz w obecności Pana Tomasza Sieredzińskiego – właściciela firmy TOMDACH oraz Pana Krzysztofa Jabłońskiego – inspektora nadzoru.
Przed dokonaniem odbioru sprawdzono funkcjonalność nowego podjazdu przez podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Grajewie, poruszającego się na wózku inwalidzkim.
Dzięki wsparciu finansowemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych osoby niepełnosprawne z terenu powiatu grajewskiego mogą już korzystać z nowego podjazdu dla wózków inwalidzkich. Na ten cel pozyskano 4 918,17 zł dofinansowania. Wartość robot budowlanych wyniosła ogółem 15 000,00 zł. Wykonawcą robót była wybrana w drodze przetargu nieograniczonego firma URBP TOMDACH mgr inż. Tomasz Sieredziński, ul. Karola Świerczewskiego 7, Straduny, 19-300 Ełk.

Zakres robót objął wykonanie podjazdu z profili stalowych, nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonaniu balustrad.

Wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych było konieczne, gdyż do pomieszczeń biurowych budynku prowadzą schody będące barierą architektoniczną dla osób niepełnosprawnych, mających trudności w poruszaniu się, starszych i na wózkach inwalidzkich. Niejednokrotnie osoby niepełnosprawne nie były w stanie dotrzeć do środka budynku urzędu by załatwić swoje sprawy. Mamy nadzieje, że inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu załatwiania spraw w urzędzie wszystkim osobom, które tego potrzebują.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress