Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie

0

Kodowanie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie! Czas start – 04.02.2019r. godzina 15:30. Pierwsze spotkanie miało charakter przede wszystkim organizacyjny. Wspólnie z młodymi koderami podjęliśmy decyzję, że zajęcia z kodowania odbywać się będą dwa razy
w tygodniu w siedzibie BCK w Szczuczynie z podziałem na grupy wiekowe:

– grupa starsza (9+) w każdy poniedziałek o godzinie 15.30

– grupa młodsza (5-8 lat) w każdy czwartek o godzinie 15:30

Z wielka radością ogłaszamy powstanie pierwszego szczuczyńskiego Lokalnego Klubu Kodowania. Zapraszamy dzieci i młodzież. Przyłączcie się do nas! Odkryjcie w sobie pasję kodowania, rozwijajcie umiejętności, zaskakujcie nas a przede wszystkim siebie, przyjaciół i rodziców swoją kreatywnością. Przekonajcie się jakie możliwości daje kodowanie.

Po omówieniu spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy dyskusję o rodzajach kodowania. Młodzi koderzy popisali się wiedzą w tym temacie. Nieobce im były pojęcia takie jak szyfr czy kryptografia. Doskonale zdają sobie sprawą, że każdą informację można przekazać w sposób zakodowany a tylko od nich zależy poziom zaawansowania i wyboru techniki dzięki której tego dokonają.

Pierwsze spotkanie było też okazją do prezentacji kodowania metodą offline – bez wykorzystania komputera. Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy budowali kolorowe wieże o różnych wysokościach i kształtach a następnie sposób / instrukcję budowy wież pisemnie kodowali dyskutując nad najlepszymi technikami by tego dokonać. Wspólnie pracowaliśmy też nad kolorowymi szachownicami i najszybszymi sposobami ujednolicenia ich wg kolorów.

Młodzi koderzy przekonali się, że kodowanie jest jak zarządzanie zespołem – wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu.

Na koniec zaprezentowaliśmy roboty, którymi dysponuje BCK w Szczuczynie – Photony i Finche.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania by wspólnie z uczestnikami zajęć odkrywać fascynujący świat kodowania i robotów.

Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

Wszelkie informacje o kodowaniu i Lokalnym Klubie Kodowania w Szczuczynie pod numerem telefonu 501639043.

Andrzej Kosmowski

BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x