„Mała Pasja…”

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spektakl „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa”.

14 kwietnia 2023r. / godz. 20:00
Stary Park w Szczuczynie
Wstęp wolny.

Scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
Występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, ciągnący własnoręcznie wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.

„Mała Pasja…” jest spektaklem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie na różnych festiwalach i dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Spektakl pojawiał się także na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez blisko trzy lata był w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.

Spektakl nagrodzony na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną -zaproszeniem do Rzymu na Roma Teatro Festival.

Opowieść o własnym zagubionym piesku stopniowo przeradza się w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie, uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x