Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

0

W dniu 21 lutego br. z inicjatywy Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki  w Szczuczynie i Biblioteki–Centrum Kultury w Szczuczynie  odbyły się Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ramach obchodów zorganizowano test znajomości z języka ojczystego w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz osoby dorosłe w trzy osobowych drużynach.  Obchody otworzyli Dyrektor PG Ewa Grunwald i Dyrektor BCK Janusz Siemion witając uczestników i przybyłych gości.
Imprezę prowadzili uczniowie gimnazjum Natalia Witkowska i Maciej Mroczkowski. Z zawiłościami języka polskiego zapoznała zebranych Agnieszka Dzięgielewska, zaś żart językowy przeczytał Piotr Dembiński.
Autorami prezentacji na temat MDJO i historii języka polskiego były uczennice klasy II b PG w Szczuczynie: Wiktoria Kuczyńska, Justyna Brzostowska, Oliwia Rogowska i Aleksandra Makuszewska.  Test oceniała komisja w składzie: Renata Sulimowicz, Teresa Pieńczykowska, Gabriela Płochocka i Jolanta Nerkowska.
W kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce – drużyna SP w Niedźwiadnej: Oliwia Ostaszewska, Julia Wesołowska, Magdalena Gutowska 
II miejsce – drużyna SP w Niedźwiadnej
dwa III miejsca – drużyny  SP w Szczuczynie
W kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – ZS w Niećkowie: Karolina Kraujutowicz, Patrycja Wołkowska, Przemysław Jaśkowski
II miejsce – PG w Szczuczynie
III miejsce – ZS w Szczuczynie
W kategorii osób dorosłych:
I miejsce – B-CK w Szczuczynie: Alicja Niedźwiedzka, Anna Wojsław i Wojciech Łapiński
II miejsce – ZS w Niećkowie
III miejsce- Urząd Miejski w Szczuczynie
W przerwach testu skecz „Lekcja polskiego” zaprezentowali uczniowie z klasy I b PG w Szczuczynie: Emilia Nagel, Katarzyna Krystowczyk, Julia Bartoszewicz, Miłosz Dembiński i Jakub Smoła, zaś ciekawostki o języku polskim zaprezentowały uczennice: Anna Kosakowska, Partycja Kalinowska, Karolina Jóźwik i Natalia Łoś.
Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress