Międzynarodowy Dzień Kropki

0

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day).

Historia „Kropki” wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce 15 września 2003r. Tego dnia do rąk amerykańskich czytelników trafiła książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości – porusza serca nauczycieli, którzy czytają je swoim uczniom i rozmawiają o talentach, drzemiących w każdym z nas. Książka ta stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji, jakim jest Międzynarodowy Dzień Kropki. I tak już od 8 lat w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

Dzień Kropki w Szkole Podstawowej w Szczuczynie było radosnym świętem kreatywności. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w kropki lub ozdobili je kropkami. Na korytarzu, dla zapominalskich, zorganizowano „punkt kropkowania”.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia były twórcze działania uczniów: układanie motywów z kolorowych korków, stemplowanie kompozycji kółkami, kropkami itp. Na korytarzu zawisł kropkowy deszcz uczniowskich talentów i zainteresowań.

SP w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress