Młodzieżowa Maskotka – Stacja Animacja w BCK w Szczuczynie!

0

W 2016 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu otrzymali prawo do startu w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów, które odbyło się w lipcu 2018 roku w Warszawie.

Komisja Ekspertów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zaakceptowała kandydaturę Szymona Rózio, który na szkoleniu reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i samą gminę Szczuczyn. Udział w szkoleniu otworzył dla Szymona możliwość ubiegania się o stanowisko koordynatora i dotację wysokości 5 000 zł na swój autorski projekt „STACJA ANIMACJA” w ramach, którego grupa projektowa wymyśli
i zleci wykonanie pierwszej maskotki – reprezentującej miasto i gminę Szczuczyn.

W lipcu 2018r. pracownicy i młodzież skupiona wokół Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisała wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży
a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie!

Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Stacji Animacji, którą tworzą uczniowie szkół ponadpodstawowych z:  Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Zespołu Szkół  w Niećkowie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie:

– Weronika Karpińska – Wera

– Julia Bartoszewicz – Bartocha

– Emilia Nagel – Ema

– Julia Witkowska – Wita

– Katarzyna Krystowczyk – Kacha

– Karolina Kraujutowicz – Karo

– Maria Józwik – Mery

– Patrycja Trojanowska – Blondyna

– Karolina Łepkowska – Karolina

– Arek Alicki – Alic

– Sebastian Rydzewski – Seba

– Szymon Rózio – Szymek

dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski, Marlena Stocka, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

Koordynatorem projektu Stacja Animacja jest Szymon Rózio – Młodzieżowy Lider.

 Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Stacja Animacja), a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać
w
siedzibie BCK w Szczuczynie.

Julia Bartoszewicz

Stacja Animacja – BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress