Najsuszej w Grajewie

0

W lasach na obszarze większości Polski – także w lasach Nadleśnictwa Łomża – występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Instytut Badawczy Leśnictwa informuje, że wilgotność ściółki spadał do ok. 10%. i przestrzega, że w wielu rejonach kraju występuje tzw. „pogoda pożarowa”.
Także Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa potwierdził, że w znacznej części Polski występuje już susza rolnicza. W naszym regionie jej nie stwierdzono, choć klimatyczny bilans wodny jest ujemny.

Susza rolnicza dotyczy 6 województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Z opracowanego przez IUNiG klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) wynika, że na większości obszarów Polski są ujemne jego wartości. W województwie podlaskim najniższe wyniki zanotowano w okolicach Grajewa (-110 do -119 mm) oraz  Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa.

4lomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress