Następne przejścia dla pieszych

0

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się spotkanie związane z podpisaniem umów na następne przejścia dla pieszych. Zadania, na które podpisano umowy to: „Przebudowa przejścia dla pieszych w m. Ruda w km 0+077 drogi powiatowej nr 1798B”, „Budowa przejścia dla pieszych w m. Ruda w km 0+636 drogi powiatowej nr 1798B” i „Budowa 2 przejść dla pieszych w m. Nieciki w km 2+529 i 2+729 drogi powiatowej nr 1827B”.

Wykonawcą zadań zostało Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe “UNIDROG” Sp. z o.o. w Grajewie wybrane w drodze przetargu. Inwestycja wykonana będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Umowę z ramienia powiatu podpisał Jan Julian Połonowicz – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności Starosty Grajewskiego – Waldemara Remfelda, Wicestarosty Grajewskiego – Tomasza Cebelińskiego oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków – Małgorzaty Cybuli, z ramienia wykonawcy natomiast umowę podpisali przedstawiciele Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego „UNIDROG” – Dorota Kulikowska i Adam Kulikowski.

W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter, który wraz z wykonawcą podpisał protokół przekazania terenu budowy pod wykonanie prac.

Wartość poszczególnych zadań to:

– przebudowa przejścia dla pieszych w m. Ruda – ponad 317 tys. zł,

– budowa przejścia dla pieszych w m. Ruda – ponad 358 tys. zł,

– budowa dwóch przejść dla pieszych w m. Nieciki – ponad 683 tys. zł.

Na wyżej wymienione przejścia dla pieszych Powiat Grajewski uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 800 tys. zł. Koszt zadań po odjęciu dofinansowania rozłożony będzie po połowie pomiędzy Powiat Grajewski a Gminy Grajewo i Wąsosz.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress