Nowe auta do przewozu osób niepełnosprawnych w powiecie grajewskim

0

W dniu 6 grudnia 2019 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do nowych pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Do Zespołu Szkół Specjalnych trafi 20-osobowy autokar marki Mercedes-Benz, zaś Dom Pomocy Społecznej w Grajewie pozyskał 9-osobowy Renault Traffic. Pojazdy zakupiono za niebagatelną kwotę 484 581 zł, z czego dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 321 080 zł, zaś pozostałą kwotę 163 501 zł pokryto z budżetu Powiatu Grajewskiego. W uroczystościach przekazania kluczy oraz symbolicznego oddania pojazdów do użytkowania poprzez przecięcie wstęg udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz zaproszeni goście, na czele z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gwiazdowskim, radnymi Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską i Wojciechem Grochowskim oraz Dyrektorem Podlaskiego Oddziału PFRON Grażyną Bogdańską. Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością także radni Rady Powiatu Grajewskiego, grono pedagogiczne, uczniowie placówki wraz z rodzicami oraz przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu. Poświęcenia pojazdów dokonał ks. Dariusz Łapiński – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.
Zebrani mieli także możliwość zapoznać się z nowo pozyskanym wyposażeniem szkoły, zakupionym dzięki zadaniu „Kompleksowa likwidacja barier w zakresie umożliwienia niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania w budynku szkolnym Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie”. Łączna wartość tego zadania, to przeszło 187 000 zł, z czego po 50% finansowania wziął na siebie PFRON i Powiat Grajewski.
W Zespole Szkół Specjalnych uczy się 150 dzieci z terenu całego powiatu grajewskiego. Mamy nadzieję, że zakupiony pojazd i wyposażenie placówki ułatwią im nie tylko pełny dostęp do oferty edukacyjnej szkoły, ale i ułatwią komunikowanie się ze sobą, tworząc jeszcze bardziej przyjazne warunki codziennemu funkcjonowaniu uczniów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x