Nowe laboratoria w grajewskim Szpitalu

0

W miniony piątek (24.02.2023 r.) w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie odbyło się uroczyste otwarcie laboratoriów wyremontowanych w ramach zadania pn. „Projekt oraz przebudowa i modernizacja laboratorium analitycznego i mikrobiologicznego wraz z wyposażeniem – W związku z COVID19”. Inwestycja, która wyniosła 2 682 062,08 zł, sfinansowana została ze środków przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ze środków własnych Powiatu Grajewskiego oraz środków własnych wszystkich samorządów z terenu powiatu grajewskiego.

W uroczystości, poza przedstawicielami lokalnych samorządów, jednostek, straży, firm współpracujących ze Szpitalem, bądź firm, które zawsze wspierają Szpital finansowo w postaci darowizn, byli też m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Podlaski Marek Olbryś wraz z Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską oraz wielu specjalistów w dziedzinie mikrobiologii z terenu województwa podlaskiego.

Na początku uroczystości przedstawione zostały dwie prezentacje. Pierwsza, przedstawiona przez Starostę Grajewskiego Waldemara Remfelda, dotyczyła dotacji celowych przekazanych przez Powiat Grajewski w ciągu ostatnich czterech lat, a które to pochodziły z budżetu własnego, ze środków rządowych przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki oraz ze środków własnych lokalnych samorządów. Druga, którą poprowadziła Dyrektor grajewskiego Szpitala Marta Romanowska, dotyczyła inwestycji, jakie Szpital przeprowadził w ciągu ostatnich czterech lat oraz jaki wpływ miały one na podniesienie jakości wykonywanych usług na rzecz pacjentów. Pani Marta przedstawiła również, jak zmieniła się sytuacja finansowa Szpitala i jak przez minione lata Szpital przynoszący straty podjął działania, które przyczyniły się do obecnego wyniku finansowego dodatniego.

W trakcie uroczystości złożono także podziękowania za pomoc finansowo-rzeczową osobom, które zawsze wspierają placówkę, działają na rzecz jej rozwoju oraz dzięki, którym Szpital może stale przeprowadzać modernizację tam, gdzie jest ona potrzebna. Wśród osób tych znalazły się: Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Wanda Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego, Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo, Ireneusz Gliniecki Burmistrz Rajgrodu, Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna, Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo, Krzysztof Milewski Wójt Gminy Radziłów (obecna była Elżbieta Dymecka Zastępca Wójta) oraz Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz.

Dyrektor Szpitala złożył również podziękowania Waldemarowi Remfeldowi Staroście Grajewskiemu.

Następnie wszyscy goście zebrali się przed wejściem do laboratoriów, gdzie na znak oficjalnego otwarcia oddziału, przecięta została symboliczna wstęga. Laboratoria zostały poświęcone, po czym zebrani zwiedzili wyremontowane pomieszczenia.

Więcej zdjęć dostępna na portalu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress