Nowe przejścia dla pieszych

0

Dzisiaj 7 grudnia 2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie podpisane zostały trzy umowy na wykonanie przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych leżących na terenie gminy Rajgród. Ów przejścia dotyczą zadań inwestycyjnych pn. „Budowa przejścia dla pieszych w m. Czarna Wieś w km 23+711 DP nr 1789B”, „Budowa przejścia dla pieszych w m. Tama w km 24+254 DP nr 1787B” oraz „Budowa przejścia dla pieszych na ul. Piaski w Rajgrodzie w km 0+002,5 DP nr 1789B”.

Wykonawcą zadań jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Piszu Sp. z o.o., które składając najkorzystniejszą ofertę zostało wyłonione w drodze przetargu. Zadania wykonane będą w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Celem prac jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie przejść dla pieszych w miejscach, które tego wymagają ze względu na częstotliwość ich użytkowania.

Ze strony powiatu umowę podpisał Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności Waldemara Remfelda – Starosty Grajewskiego, Tomasza Cebelińskiego – Wicestarosty Grajewskiego, Małgorzaty Cybuli – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, natomiast ze strony wykonawcy Krzysztof Targoński Prezes Zarządu PD-M w Piszu Sp. z o.o. w obecności Edwarda Maciejewskiego – Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Robót.

W spotkaniu uczestniczył także Ireneusz Gliniecki – Burmistrz Rajgrodu, który razem z Krzysztofem Targońskim podpisali protokół przekazania terenu budowy w związku z wykonaniem robót na drogach.

Na realizację trzech wyżej wymienionych inwestycji powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z zakresu zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w wysokości ponad 500 tys. zł. Wartość inwestycji to poszczególnie:

  • przejście dla pieszych w m. Czarna Wieś – ponad 473 tys. zł
  • przejście dla pieszych w m. Tama – ponad 507 tys. zł
  • przejście dla pieszych na ul. Piaski w Rajgrodzie – ponad 125 tys. zł

Koszty inwestycji po odjęciu dofinansowania rozłożone są po połowie między Powiat Grajewski, a Gminę Rajgród.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress