Odbiór końcowy robót przy zadaniu pn. „Adaptacja starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2 im 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej”

0

Dzisiaj (29 grudnia 2022 r.) dokonano odbioru końcowego robót budowlanych przy inwestycji pn. „Adaptacja starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2 im 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej”.

Prace przeprowadzone nad inwestycją objęły wymianę dachu wraz ze zmianą jego konstrukcji z dźwigarów drewnianych na dźwigary stalowe, zmianę układu pomieszczeń, wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz okien. Na zewnątrz wykonano nową elewację, w której pozostawiono widoczne elementy cegieł, co sprawiło, że wygląd budynku nabrał lekkości i stylu. Wokół wykonano chodnik oraz dojazdy, tak aby z każdej strony można było bez problemu dostać się do środka. Wewnątrz natomiast wymieniono instalację sanitarną, elektryczną i grzewczą, budynek docieplono. W każdym utworzonym pomieszczeniu wygładzono ściany, zamontowano elementy dekoracyjne na wybranych ścianach, zamontowano nowe oświetlenie.

Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku zapewnione jest osobom niepełnosprawnym i ze szczególnymi potrzebami poprzez odpowiednie nachylenie terenów utwardzonych zewnętrznych: dojść i dojazdów. W celu uniknięcia barier architektonicznych nie występują stopnie wejściowe, a progi nie przekraczają 2 cm, wszystkie drzwi zaprojektowano na szerokość min. 90 cm. Wykonano toaletę dostosowaną do użytku przez osoby niepełnosprawne z zachowaną przestrzenią manewrową o wymiarach 150 cm x 150 cm, szerokimi drzwiami oraz z urządzeniami o parametrach odpowiednich do używania przez osoby niepełnosprawne z zamontowanym systemem przyzywowym.

Nową funkcją użytkową budynku jest strzelnica. W celu zapewnienia możliwości korzystania z niej zakupiono i zamontowano wyposażenie strzelnicy multimedialnej i pneumatycznej.

Koszt robót budowlanych wyniósł ponad 4 mln 148 tys. zł, na który złożyły się dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 900 tys. zł, dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Sportowa Polska” w wysokości 2 095 800,00 zł oraz wkład własny Powiatu Grajewskiego.

Przy podpisaniu protokołu obecni byli przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach: Starosta Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński, Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki oraz członkowie Zarządu Maria Gwiazdowska i Waldemar T. Wieczorek. Z ramienia wykonawcy – firmy „Mag-Bud” z Grajewa protokół podpisał Piotr Lipski, inspektorzy nadzoru branż zaangażowanych przy zadaniu oraz kierownik budowy. Przy odbiorze obecni byli także przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie: Dyrektor Marcin Bobrowski i Wicedyrektor Krzysztof Gutowski.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress