Odbiór końcowy wykonanych robót Dworu w Niećkowie

0

Zakończyły się prace remontowe Dworu w Niećkowie. Pod koniec grudnia dokonano odbioru końcowego wykonanych robót, które objęły I etap remontu zabytku. Zmiany jakie zaszły w budynku robią ogromne wrażenie. Wewnątrz budynek nabrał blasku, lekkości i przestronności, na zewnątrz natomiast nowy dach dodał zabytkowi kolorytu i piękna.

W ramach przeprowadzonych prac przebudowano więźbę dachową, wymieniono pokrycie dachowe wraz ze wszystkimi elementami dachu oraz zmieniono układ pomieszczeń na poddaszu, gdzie wymieniono okna, wzmocniono strop, wygładzono ściany, ułożono podłogi oraz stworzono pomieszczenia sanitarne. Przeprowadzono prace związane z instalacjami: elektryczną, grzewczą, wodno-kanalizacyjną, a także montażem klimatyzacji i wentylacji. Wykonano klatkę schodową w nowym miejscu, poprzednią rozebrano, a w jej miejscu uzupełniono strop. Na stopniach położono okładzinę drewnianą.

Koszt I etapu remontu wyniósł ponad 2 mln 59 tys. zł i możliwy był do zrealizowania dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Fundacji Most the Most. Dwór w Niećkowie został zwycięzcą pilotażu konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most w województwie podlaskim i otrzymał na jego rewaloryzację 1 mln. zł. Pozostałe koszty remontu pokryte zostały z budżetu Powiatu Grajewskiego.

Wykonawcą prac była Firma Handlowo-Usługowa MAG-BUD Piotr Lipski z Grajewa.

Przed Powiatem stoi wyzwanie przeprowadzenia II etapu remontu, który byłby dopełnieniem renowacji. Poszukiwaniem środków finansowych na ten cel zajmuje się Wydział Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie, który wykonał już kroki w tym kierunku. Całkowity remont Dworu w Niećkowie pozwoliłby na przywrócenie mu dawnej świetności.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress