Odjazdowy Bibliotekarz w Szczuczynie

0

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest kolor pomarańczowy, który wyróżnia rajd spośród innych tego typu wydarzeń.

Odjazdowy Bibliotekarz to cykliczny rajd rowerowy organizowany przez bibliotekarzy ze Szczuczyna. Jego tegoroczna edycja odbyła się w minioną sobotę, 14 maja. Tym razem uczestnicy rajdu podróżowali ze Szczuczyna do świetlicy wiejskiej w Dołęgach.  Ponad trzydziestu rowerzystów wyruszyło wyznaczoną wcześniej trasą pełną malowniczych widoków, wysokich wzniesień i pagórków aby dotrzeć do wyznaczonego celu podróży. Tam czekały na wszystkich ciekawe atrakcje, o które zadbali organizatorzy – Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Dołęgach i Pani sołtys Elżbieta Kryszczyńska. Wspólne pieczenie kiełbasek, konkurencje sportowe i zabawy zręcznościowe z pewnością były uświetnieniem rowerowego wyzwania.

Tegoroczny rajd rowerowy odbył się w przyjemnej, ciepłej atmosferze. Po niemal dwuletniej przerwie, podczas której z uwagi na panujące obostrzenia organizacja wspólnej wycieczki była niemożliwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy oraz tym, którzy wsparli naszą akcję: Pani sołtys Elżbiecie Kryszczyńskiej i KGW w Dołęgach.

Odjazdowe Bibliotekarki

Anna Akus – Szklarzewska i Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress