Odkrywamy „Opowieści w monidłach zaklęte”

0

Czas na „Opowieści w monidłach zaklęte”.

Ileż ich będzie? Kto je przedstawi? O kim będą?

Wszystko w Waszych rękach! Pomóżcie nam odkryć historie Waszych pradziadków, dziadków i rodziców…

Rozpoczęliśmy pierwsze działania związane z realizacją projektu o powyższym tytule, który uzyskał dofinansowanie 9100 zł w konkursie na projekty edukacyjno – animacyjne ogłoszonym przez Podlaski Instytut Kultury Operatora Regionalnego Programu Bardzo Młoda Kultura.

Symboliczny czek z rąk Marszałek Artur Kosicki Województwo Podlaskie w miniony piątek odebrał Janusz Siemion – dyrektor biblioteki podczas uroczystej gali w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.

W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z Panem Bogusławem Florianem Skokiem, artystą fotografikiem, prezesem Okręgu Północno – Wschodniego Związku Polskich Artystów Fotografików, który w ciekawy sposób przybliżył nam historię monideł i techniki ich wykonywania. Zdradził nam też kilkanaście rad dziennikarskich, które z pewnością wykorzystamy w projektowej pracy. Zaprezentował też monidło z rodzinnych archiwów oraz przybliżył tajniki wykonywania fotografii. Cieszymy się, że mogliśmy czerpać wiedzę od tak doświadczonego i utalentowanego artysty. Mogliśmy też stworzyć własne, kreatywne, okraszone humorem monidła.

Przed nami intensywny okres!

Monidła, które pozyskamy od Was wykorzystamy do stworzenia niepowtarzalnej wystawy. Będą one fundamentem pięknej opowieści.

Osoby chcące wesprzeć nasze działania, podzielić się historią monidła i nim samym zapraszamy do kontaktu.

Naszym projektowym partnerem jest Stowarzyszenie Nasz Szczuczyn.

Bardzo Młoda Kultura edycji 2023-2025 to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury (III edycja).

Andrzej Kosmowski

koordynator projektu

BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress