Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2023

0

Dzisiaj (22.06.2023 r.) na terenie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur im. Jarosława Augustowskiego w Szczuczynie, już po raz szósty, odbyła się „Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych Szczuczyn 2023”. Organizatorem wydarzenia były Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie. Poza WTZ z Grajewa i Szczuczyna udział w zawodach wzięły drużyny WTZ m.in. z: Olecka, Ełku Augustowa, Moniek, Kolna, czy też Łomży.

Na początku olimpiady Kierownik WTZ – Marta Gutowska przywitała przybyłych gości oraz drużyny i ich opiekunów, po czym nastąpił przemarsz wszystkich zebranych z pochodnią w celu zapalenie znicza olimpijskiego. Zapalony znicz symbolizował rozpoczęcie zmagań i przyjacielskiej „walki” o miejsca na podium.

Konkurencje, w których startowali zawodnicy to m.in. bieg na 200 m, bieg na 400 m, rzut woreczkiem do celu, rzut piłką do kosza, slalom z piłką między przeszkodami, skok przez przeszkody i wiele innych. Laureatom biegów wręczono dyplomy i puchary, natomiast medale okolicznościowe otrzymali wszyscy uczestnicy.

Wśród wielu gości obecnych w wydarzeniu, byli także przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Maria Gwiazdowska Członek Zarządu Powiatu, a także Jadwiga Jolanta Budzińska, Bolesław Ruszczyk i Janusz Marian Marcinkiewicz – Radni Powiatu Grajewskiego oraz Anna Świderska Kierownik PCPR w Grajewie.

Patronat nad Olimpiadą objął Starosta Grajewski.

Więcej zdjęć mogą Państwo zobaczyć na profilu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress