Palinocka 2016

0

W upalne popołudnie 25 czerwca br. odbyła się w parku miejskim w Szczuczynie „PALINOCKA 2016” zorganizowana przez Urząd Miejski i Miejski Dom Kultury. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor MDK – Janusz Marcinkiewicz.
Festyn rozpoczął się występem członkiń zespołu „Mali Szczuczyniacy”: Emilii Nagel, Weroniki Polińskiej i Wiktorii Końskiej , które ukończyły naukę w szkole podstawowej i przechodzą do starszych grup działających przy MDK.. Starszym koleżankom towarzyszyła Julita Żebrowska. Dziewczęta zaśpiewały piosenki ludowe oraz popularne. Na zakończenie swojej „kariery” otrzymały upominki.
W widowisku nawiązującym do Dnia Matki i Dnia Ojca – „Miłość ma dwa serca” przygotowanym przez Mariannę Ostrowską wystąpiły połączone zespoły z MDK: „Szczuczyniacy”, „Mali Szczuczyniacy” i wokalny.
Gościnnie wystąpił duet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Filia w Szczuczynie Damian Bagiński i Szymon Rózio. Zatańczyły na scenie dziewczęta z zespołu Just Dance prowadzone przez Sławomira Matysiewicza.
W dalszej części wystąpiła kapela folkowa „Skansen Bend” z Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach
.
W trakcie koncertu orkiestry dętej OSP w Szczuczynie pod batutą Roberta Świderskiego Naczelnik OSP dh Tadeusz Dembiński i Dyrektor MDK Janusz Marcinkiewicz podpalili ognisko. W dalszej części wystąpiły zaproszone zespoły: „Summer Night” z Ełku i „Avanti” z Białegostoku.
Dzieci, młodzież i dorośli mogli skorzystać z „dmuchańców”, wesołego miasteczka, straganów i stoisk gastronomicznych.

FILMY:

https://youtu.be/R4JFBHxv17k
https://youtu.be/GeUQsTgLFkU

Tekst, zdjęcia i filmy: Andrzej Szabelski MDK

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress