Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

0

WOAK Białystok i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszają utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

Celem konkursu jest popularyzacja utworów z repertuaru Zespołu „Mazowsze”, a także szeroko pojętego polskiego folkloru w wersji stylizowanej oraz propagowanie śpiewu. Uczestnicy będą musieli przygotować dwa utwory z repertuaru PZLPiT „Mazowsze” – po jednym z każdej z dwóch obowiązujących list (dostępne tutaj). Podczas występu konkursowego uczestnik będzie miał za zadanie wykonanie jednego z przygotowanych utworów (kompozycja zostanie wybrana przez jury spośród dwóch przygotowanych przez uczestnika). Jeśli komisja konkursowa uzna za stosowne, uczestnik może zostać poproszony o zaprezentowanie drugiej z przygotowanych kompozycji. Kategorie wiekowe uczestników to: 9–14 lat, 15–19 lat, 20–25 lat oraz 26+. Nagrody w każdej kategorii to 6 tysięcy złotych za pierwsze miejsce, 4 tysiące za drugie i 2 tysiące za trzecie.

Pierwszy etap przesłuchań konkursowych odbędzie się w 16 ośrodkach regionalnych – instytucjach partnerskich w całej Polsce. Uczestników z województwa podlaskiego zapraszamy 3 października do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września. Drugi etap konkursu wraz z Koncertem Galowym odbędzie się 23-26 października 2019 r. w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach pod Warszawą.

Zgłoszenia (wraz ze zgodą i oświadczeniem RODO) należy wysyłać do 16 września, mailowo na adres konkurs.jopek@woak.bialystok.pl lub pocztą tradycyjną na adres: WOAK w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok z dopiskiem „Konkurs im. Jopka”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie organizatora:
http://www.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=101&aiid=7171

WOAK-Obowiazek-informacyjny-Konkurs-Jopka

REPERTUAR-Konkurs-Jopka-Zespol-Mazowsze

KARTA-ZGLOSZEN-Konkurs-Jopka-Zespol-Mazowsze

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress