Podpisanie protokołu końcowego robót budowlanych zadania pn. „Przebudowa mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej Nr 1797B”

0

Most przez rzekę Ełk w miejscowości Szymany został dziś oddany do użytku. Po kilku miesiącach trudnych prac związanych z rozbiórką starego i postawieniem od podstaw nowego mostu podpisano dzisiaj (28 grudnia 2021 r.) protokół odbioru końcowego robót budowlanych. Wiadomość ta cieszy nie tylko przedstawicieli samorządów realizujących inwestycję, lecz także mieszkańców okolicznych miejscowości, dla których nowy i szerszy most jest podniesieniem standardu jazdy i bezpieczeństwa na drodze.

Celem zadania pn. „Przebudowa mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej Nr 1797B” było przede wszystkim usprawnienie połączenia DK nr 65 z DK nr 61 z pominięciem, mocno obciążonego ruchem węzła tych dróg w centrum Grajewa oraz poprawa dostępności komunikacyjnej, bez ograniczeń tonażowych pojazdów, do istniejących gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych zlokalizowanych we wsi Szymany.

Całkowity wartość zadania wyniosła ponad 4mln 180tys. zł. Powiat Grajewski na inwestycje pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5mln zł. Koszty pozostałe pokryte zostały w równej części przez Powiat Grajewski i Gminę Grajewo.

W spotkaniu obecni byli: Waldemar Remfeld Starosta Grajewski, Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski, Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo, Beata Zwolińska Radna Gminy Grajewo (Sołtys wsi Szymany), Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikami Jarosławem Olszewskim, Ewą Cybulą i Bogdanem Kuczyńskim, Małgorzata Cybula Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz Błażej Jastrzębski i Robert Adamski przedstawiciele firmy BUDREX Sp. z o.o. z Białegostoku.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress