Podpisano umowę na kolejną inwestycję drogowo-mostową

0

W dniu 19 lutego 2024 r. w gabinecie Starosty Grajewskiego podpisana została umowa na kolejne zadanie inwestycyjne, które przeprowadzone będzie na terenie trzech gmin powiatu grajewskiego. Mowa tu o przedsięwzięciu pn. „Przebudowa odcinka drogi powiatowej i rozbudowa dwóch mostów zlokalizowanych na drogach powiatowych powiatu grajewskiego”, składającym się z trzech części: 1. „Przebudowa odc. DP 1837B Karwowo – Ostrowik” (Gmina Radziłów), 2. „Rozbudowa mostu przez rz. Wissę w m. Balcer w ciągu DP 1806B” (Gmina Szczuczyn) i 3. „Rozbudowa mostu przez rz. Jegrznię w m. Wojdy w ciągu DP 1792B” (Gmina Rajgród).

Umowę podpisali Jan Julian Połonowicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie, reprezentujący Powiat Grajewski i Oskar Konrad Kielczyk właściciel firmy HYDROBUD Kielczyk Sp. j. z Białegostoku, wykonawca zadania.

Pierwsza część zadania obejmie przebudowę drogi na odcinku 1,97 km wraz z wykonaniem prac towarzyszących, takich jak wykonanie nowej konstrukcji pod nawierzchnię, prace odwodnieniowe, wykonanie poboczy, oznakowanie itp.

Druga część zadania polegać będzie na wykonaniu nowego mostu o długości 16 m wraz z dojazdami o łącznej długości 300 m w obrębie miejscowości Skaje i Wólka.

Trzecia część obejmować będzie budowę mostu o długości 32 m z dojazdami do mostu o łącznej długości 270 m na terenie miejscowości Wojdy.

Umowę podpisano na kwotę 16 199 100,00 zł. Na koszt zadania składa

się będą dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 15 000 000,00 zł oraz środki finansowe pochodzące z budżetów własnych Powiatu Grajewskiego, Gminy Radziłów, Gminy Szczuczyn i Gminy Rajgród.

W trakcie spotkania podpisano także protokoły przekazania terenów budowy pod realizację zadania, które podpisali m.in. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski, Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński i Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki.

W spotkaniu uczestniczyli także Manager ds. Relacji Społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego Jacek Chańko, członek Zarządu Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie Małgorzata Cybula.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress