Podsumowanie akcji krwiodawstwa w gminie Szczuczyn w 2022 roku

0

Dnia 09.12.2022r. krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddziału Terenowego w Łomży stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Siedemnaście osób oddało blisko osiem litrów krwi. Była to ostatnia akcja krwiodawstwa na terenie gminy Szczuczyn w 2022 roku.

    W ciągu minionego roku na terenie gminy Szczuczyn odbyło się jedenaście akcji krwiodawstwa – siedem akcji w Szczuczynie i cztery akcje w Zespole Szkół w Niećkowie. Organizatorami akcji byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”.

W mijającym roku po raz pierwszy w Szczuczynie, dn. 14 maja 2022r. odbyło się uroczyste spotkanie honorowych krwiodawców z terenu miasta i gminy Szczuczyn oraz sympatyków idei krwiodawstwa. Wydarzenie było doskonałą okazją do złożenia podziękowań wszystkim dawcom krwi, którzy od wielu lat nieprzerwanie i bezinteresownie dzielą się tym co najcenniejsze – własną krwią. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i wsparli organizację spotkania szczególnie Panu Markowi Kaczyńskiemu.

Więcej o spotkaniu tutaj: http://e-szczuczyn.pl/spotkanie-krwiodawcow-w-szczuczynie/

W ciągu 2022 roku 235 osób oddało blisko 107 litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

Andrzej Kosmowski / BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x