Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Grajewskiego

0

W dniu 23 października 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Grajewskiego połączone z inauguracją roku sportowego 2019/2020, które poprowadził p. Adam Cudny.

Puchary, dyplomy praz upominki najlepszym sportowcom wręczali Poseł na Sejm RP, Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld, Wicestarosta – Tomasz Cebeliński, oraz Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo – Maciej Bednarko.

Współzawodnictwo sportowe w powiecie grajewskim prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców i łącznej. Do klasyfikacji końcowej doliczone zostały punkty zdobyte we współzawodnictwie wojewódzkim,

W roku szkolnym 2018/2019 we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych startowało 14 szkół, program współzawodnictwa obejmował 12 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego w klasyfikacji Szkół Podstawowych miejsce I zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepsze – I miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie).

We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1 w Grajewie.

Na dzisiejszej uroczystości wspomniano też o sukcesach uczniów z Zespołu Szkól nr 1 w Grajwie, którzy w dniach 7- 10 października 2019 roku wzięli udział w XLII ogólnopolskim finale zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” w Bornym Sulinowie. Po dwudniowych zmaganiach i rozegraniu pięciu konkurencji drużyna chłopców zajęła V miejsce, zaś dziewczęta zdeklasowały pozostałe uczestniczki i z przewagą 8 punktów sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski. Ponadto nagrodzono uczniów z I L.O., którzy osiągnęli złote medale w dziedzinach: unihokej, zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”, bieg na orientację, aerobik rekreacyjny oraz w kategoriach indywidualnych:

Martyna Efir – indywidualna mistrzyni województwa podlaskiego w Biegu na Orientację,

Piotr Łajewski – indywidualny mistrz woj. podlaskiego w Biegu na Orientację,

Ewelina Świderska – indywidualna mistrzyni woj. Podlaskiego w strzelaniu z karabinka Kpn-10.

Na zakończenie zwycięzcom za wysokie wyniki, dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom – za aktywny udział w rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego szkół powiatu grajewskiego jeszcze raz podziękowali, pogratulowali, życząc kolejnych sukcesów w dalszej pracy, jak również w życiu osobistym – Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski oraz Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress