Ponad 13 milionów zł trafi do samorządów powiatu grajewskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

1

Ponad 13 milionów zł trafi do samorządów powiatu grajewskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w tym 5,3 mln zł na realizacje zadań inwestycyjnych Powiatu Grajewskiego:

– „Przebudowę mostu drogowego przez rzekę Wissę w m. Czachy w ciągu drogi powiatowej Nr 1836B”. Zakres robót obejmuje przebudowę istniejącego, tymczasowego mostu o podporach drewnianych i pomoście drewnianym na dźwigarach stalowych, na most stały, łącznie z przebudową dojazdów do mostu, w koniecznym zakresie dostosowania niwelet mostu i drogi. Przyczółki i filary mostu będą posadowione na palach stalowych. Ustrój nośny mostu będzie wykonany w postaci rusztu stalowego – kwota dofinansowania 1 800 000,00 zł

– „Przebudowę mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej Nr 1797B”. Zakres robót obejmuje przebudowę istniejącego mostu o pokładzie drewnianym, nawierzchni bitumicznej i stalowych belkach nośnych, na most o ustroju niosącym w postaci rusztu z belek i poprzecznic stalowych, zespolonego z żelbetowym pomostem, żelbetowych przyczółkach i filarach posadowionych na palach żelbetowych. Zadanie obejmuje, również przebudowę dojazdów do mostu – kwota dofinansowania 3 500 000,00 zł

Pozostałe samorządy otrzymają dofinansowania w wysokości:

Gmina Grajewo – 1 000 000,00 zł

Gmina Radziłów – 1 800 000,00 zł

Gmina Wąsosz – 1 000 000,00 zł

Miasto Grajewo – 4 000 000,00 zł

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski.

Takie dofinansowanie zadań własnych samorządowców ze środków rządowych z pewnością przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców powiatu grajewskiego.

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x