Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

0

W dniu dzisiejszym (6 października 2021 r.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

W posiedzeniu uczestniczył Przewodniczący Komisji Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski oraz członkowie Komisji – przedstawiciele samorządowi i przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Głównym punktem rozmów na posiedzeniu była analiza aktualnych zagrożeń związanych z zagrożeniami epidemiologicznymi (pandemia COVID-19) oraz epizootycznymi (afrykański pomór świń). Na podstawie bieżących danych Komisja dokonała oceny stanu bezpieczeństwa sytuacji pandemicznej na terenie powiatu grajewskiego, z której wynika, iż obecnie powiat grajewski w porównaniu do innych powiatów ma niski wskaźnik zakażeń, a sytuacja epidemiologiczna jest w pełni kontrolowana.

Ważnym tematem poruszonym podczas spotkania był problem fałszywych SMS-ów, wysyłanych od nadawcy „Kwarantanna”, zawierającymi informację o nałożeniu na obywatela rzekomej kwarantanny. (Informacje na ten temat pojawiły się na portalu Facebook Powiatu Grajewskiego w dniu 24 września).

Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszanie każdej w/w sytuacji odpowiednim służbom w celu ich zapobiegania.

Innym zagadnieniem poruszonym na zebraniu, była także problematyka przemocy w rodzinie jako zjawiska społecznego. Rozmawiano o formach pomocy mających na celu nie tylko reagowanie na już zaistniałe przypadki, lecz także na efektywniejsze zapobieganie im w przyszłości. Tu pamiętać należy, że przemoc w rodzinie to nie tylko przemoc fizyczna, psychiczna, czy ekonomiczna, lecz także nie uczestniczenie w codziennym życiu rodzinnym wynikające głównie z uzależnień takich jak: alkoholizm, narkomania, ale także uzależnienia od telefonu, czy gier komputerowych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress