Powiatowy Dzień Strażaka

0

W dniu 10 czerwca 2022 r. odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie, którą poprowadził proboszcz ks. Antoni Wróblewski. Następnie wszyscy zebrani, poprowadzeni przez kolumnę strażaków ze sztandarami z różnych jednostek OSP i jednostki PSP, przemaszerowali na plac przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, gdzie mł. bryg. Andrzej Beczko Komendant Powiatowy PSP w Grajewie powitał przybyłych gości.

Obchody były okazją do wręczenia zasłużonym medali za długoletnią i pełną poświęceń służbę, dyplomów oraz awansów na wyższe stopnie służbowe. Podziękowania popłynęły również do osób współpracujących i wspierających jednostki straży pożarnej, które otrzymały szklane statuetki. Wśród wyróżnionych znalazł się także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Wydarzenie połączone było z 30-leciem uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Jubileusz przypadający na 2022 rok dodatkowo uświetnił obchody.

Podczas celebracji głos zabrali obecni goście. Głos zabrał m.in. Waldemar Remfeld. Podziękował on wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom KP PSP w Grajewie za bezinteresowna służbę niesioną bliźniemu, za gotowość do podejmowania trudu ratowania życia i mienia oraz za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Życzył im zdrowia, sił i odwagi w wymagającym poświęceń zawodzie, błogosławieństwa patrona św. Floriana, a przede wszystkim tylu powrotów z akcji, ile wyjazdów. Wraz z tymi słowami przekazał na ręce komendanta straży pamiątkowy grawerton okolicznościowy oraz drobny upominek.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress