Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski z tytułem Menedżera Roku 2020

0

Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski z tytułem Menedżera Roku 2020 Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw

15 grudnia w Auli Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się Gala Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego”. Była to już XVIII edycja wydarzenia, podczas którego Kapituła Rankingu wyłoniła sto najbardziej znaczących przedsiębiorstw działających na terenie Podlasia. SM Mlekpol zajęła w nim prestiżowe 2. miejsce w kategorii Największy Przychód, a Prezes Spółdzielni Edmund Borawski otrzymał tytuł Menedżera Roku 2020.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw – jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych województwa podlaskiego – to ranking największych firm w regionie, organizowany od 18 lat przez redakcję „Kuriera Porannego”. Ideą konkursu jest docenienie przedsiębiorstw, które tworzą i wspierają podlaski biznes. To spotkanie najlepszych marek, za którymi stoją ludzie sukcesu. Głównym wskazaniem Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw są przychody netto osiągane przez duże, średnie i małe firmy.

Podczas gali przyznano nagrody w kategoriach: Największy Przychód, Awans Roku, Debiut Roku, Firma Roku, Innowacyjna Firma Roku, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zajęła 2. miejsce w kategorii dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób. Głównym kryterium był uzyskany przychód netto w 2020 roku.

Złotej Setce już po raz dwunasty towarzyszył Konkurs o tytuł Menedżera Roku. Jest to jedyna indywidualna nagroda w całym plebiscycie. W ocenie liczą się dokonania, osiągnięcia i charyzma kandydata. Decyzją Kapituły Rankingu, nagrodę tę otrzymał Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

Analizowany w ramach rankingu rok 2020 stanowił ogromne wyzwanie dla wszystkich branż. Ze względu na pandemię musieliśmy błyskawicznie dostosować się do nowej sytuacji rynkowej. Wymagało to podejmowania szybkich i przemyślanych działań oraz pełnego zaangażowania Zarządu, jak i członków Spółdzielni. Dzięki wspólnej pracy Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zanotowała w minionym roku przychód ze sprzedaży na poziomie 4,5 mld zł. Dodatkowo, mimo wielu przeszkód, osiągnęliśmy kolejny rekord w zakresie skupu mleka – do 13 zakładów SM Mlekpol trafiło 1979 milionów litrów surowca. To dzięki dostawcom i pracownikom możliwy jest ustawiczny rozwój Spółdzielni, którego konsekwencją są wyróżnienia i nagrody – m.in. wysokie miejsce w rankingu Podlaskiej Setki Przedsiębiorstw oraz tytuł Menedżera Roku 2020. Jestem bardzo dumny z tych sukcesów i chciałbym podkreślić, że nie byłyby one możliwe bez codziennego zaangażowania osób tworzących SM Mlekpol komentuje Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress