Projekt na budowę przydomowych oczyszczalni na terenie Gminy Szczuczyn

0

SZCZUCZYN RUSZA Z PROJEKTEM NA BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI

 

Gmina Szczuczyn informuje, że do dnia 23 grudnia 2016 r. będą przyjmowane wnioski od osób chcących skorzystać z dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków dla budynków mieszkalnych usytuowanych na terenie Gminy Szczuczyn (z wyłączeniem miasta Szczuczyn), realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wkład własny mieszkańca 36,37%, dofinansowanie w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych.

 

Warunkiem przystąpienia do programu jest:

  • wypełnienie i podpisanie ankiety dotyczącej budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach domowych wraz z niezbędnymi dokumentami, które należy uzyskać w Starostwie Powiatowym w Grajewie tj.:
  1. a) aktualny wypis z rejestru gruntów – oryginał
  2. b) kopię mapy zasadniczej do celów opiniodawczych – ostemplowana kopia
  • wypełnienie i podpisanie zezwolenia na wejście w teren dla celów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

a następnie złożenie ww. dokumentów w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, pokój nr 10 lub 11.Wzory dokumentów dostępne na stronie internetowej www.um.szczuczyn.pl

Jednocześnie nadmienia się, iż ankieta jak i zezwolenie mogą być złożona wyłącznie przez właściciela nieruchomości lub jednego ze współwłaścicieli pod warunkiem posiadania zgody pozostałych współwłaścicieli lub złożenia przez nich podpisów na dokumentach. Osoby, które nie mają uregulowanej własności działki, na której ma być wybudowana przydomowa oczyszczalnia nie mogą skorzystać z programu.

Podczas składania dokumentów na podstawie dostarczonych map i wypisów pracownicy określą możliwość przeprowadzenia budowy przydomowej oczyszczani ścieków na terenie wskazanej nieruchomości bądź brak możliwości wykonania oczyszczalni. W przypadkach, gdy podejmą jakiekolwiek wątpliwości, niezbędna będzie wizja w terenie. Po pozytywnej weryfikacji w terenie i podtrzymaniu przez właściciela nieruchomości chęci budowy oczyszczalni przydomowej zostanie sporządzona lista osób zakwalifikowanych do dofinansowania oraz lista rezerwowa (szczegóły w regulaminie na stronie internetowej www.um.szczuczyn.pl).

Po stronie Gminy Szczuczyn będzie przygotowanie wniosku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przeprowadzanie przetargu na budowę oczyszczalni przydomowych w przypadku uzyskania dofinansowania, zabezpieczenie w budżecie Gminy wartości dofinansowania z PROW 2014 – 2020, prowadzenie całej dokumentacji i rozliczenie umowy związanejz otrzymanym dofinansowaniem.

Bardzo proszę o podejmowanie przemyślanych decyzji przystąpienia do programu, gdyż jest to związane z kosztami, a także, iż po złożeniu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego nie będzie możliwości wycofania się z programu, a jeśli jednak zajdzie potrzeba wycofania się, wpłacona zaliczka określona w regulaminie nie zostanie zwrócona.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (P.Waldemar Filipkowski, P.Anna Romaniuk, P. Bogusław Ramotowski) – tel. 86 273 50 80, bądź osobiście pok. nr 10 i 11.

 

UM Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress