„Przebudowa DP nr 1809B na odcinkach Pieniążki-Białaszewo i Białaszewo – DW 668”

0

Zakończyły się prace nad zadaniem pn. „Przebudowa DP nr 1809B na odcinkach Pieniążki-Białaszewo i Białaszewo – DW 668”. Komisja, po dokonaniu oględzin, nie stwierdziła żadnych wad, co było podstawą do odebrania inwestycji i podpisania Protokołu odbioru robót.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o., które realizowało zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca zaprojektował dokumentację wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i decyzji, a następnie przeprowadził roboty zgodnie z ww. dokumentacją. Prace objęły przebudowę drogi na dwóch odcinkach o łącznej długości 4285 m, wykonanie obustronnego pobocza wzdłuż całego odcinka drogi z wyjątkiem odcinka o długości 447 m w miejscowości Białaszewo, na którym ułożono chodnik. Odwodniono korpus drogi na obu przebudowywanych odcinkach. Inwestycja objęła modernizację dwóch już istniejących rond. W celu poprawy bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, wykonano elementy wymuszające ograniczenie prędkości w miejscach szczególnie niebezpiecznych. W tym celu na wjazdach do miejscowości Białaszewo, wykonano dwie wyspy dzielące na jezdni wraz z odgięciem toru jazdy oraz dwa wyniesione przejścia dla pieszych w miejscach koniecznej zmiany stron drogi przez pieszego. Przejścia dla pieszych zostały doświetlone, a na dojścia do nich zamontowano prawidłowo ukształtowane rampy z zastosowaniem systemu fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami wzroku.

W odbiorze uczestniczyli: Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski, Maria Gwiazdowska członek Zarządu, Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikiem Jarosławem Olszewskim, Bogdanem Kuczyńskim Inspektor nadzoru inwestorskiego, Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo oraz Edward Maciejewski przedstawiciel wykonawcy – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o.

Wartość inwestycji to kwota ponad 8 mln 29 tys. zł. Uzyskane dofinansowania pochodziły ze Środków Państwowego Funduszu Celowego Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg w kwocie 3 798 500,00 zł i Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów z Województwa Podlaskiego w kwocie 1 200 000,00 zł. Pozostałe koszty pokryte zostały ze środków własnych budżetu Powiatu Grajewskiego, Gminy Grajewo i Gminy Radziłów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress