Przebudowa dróg z terenów popegeerowskich – Polski Ład

0

W lipcu 2022 r. ogłoszone zostały wyniki naboru wniosków dotyczących bezzwrotnego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Trzecia Edycja – PGR na inwestycje drogowe. Powiat Grajewski otrzymał wówczas kwotę w wysokości 2 mln zł.

W dniu dzisiejszym (2 grudnia 2022 r.) nastąpiła kontynuacja tych działań. Podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 1821B i 1824B na terenach popegeerowskich”, które składa się z dwóch części: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1824B na odcinku od skrzyżowania w Modzelach w kierunku Wąsosza” i „Przebudowa drogi powiatowej nr 1821B na odcinku od cmentarza w Słuczu w kierunku Glinek”. Wykonawcą wybranym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „UNIDROG” Sp. z o.o. z Grajewa, które w ramach umowy przygotuje dokumentację projektową odpowiadającą wytycznym przetargu, a następnie przeprowadzi prace zgodne z projektem.

Umowę ze strony wykonawcy podpisała Dorota Kulikowska Zastępca Prezesa PD-M „UNIDROG”, ze strony Powiatu Grajewskiego natomiast Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie w obecności Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda, Wicestarosty Grajewskiego Tomasza Cebelińskiego i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Małgorzaty Cybuli.

W spotkaniu uczestniczyli także wójtowie z gmin, na terenie których prowadzone będą prace. Byli to Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski i Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski. Panowie podpisali wymagany przy inwestycjach Protokół przekazania terenu pod przebudowę drogi.

Spotkanie było także okazją do rozmowy na temat przyszłych planów inwestycyjnych, a to dzięki obecności przedstawiciela Banku Gospodarstwa Krajowego Jacka Chańko – koordynatora Rządowego Funduszu Polski Ład na województwo podlaskie.

Wartość zadania oszacowano na prawie 2 mln 250 tys. zł, która pokryta będzie z wyżej wymienionego dofinansowania, ze środków własnych Powiatu Grajewskiego oraz budżetu Gminy Wąsosz i Gminy Radziłów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x