Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

1

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbył się Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Na scenie wystąpiły zespoły wytypowane w przeglądach powiatowych. Powiat grajewski reprezentowały zespoły – laureaci Powiatowego Przeglądu Widowisk Kolędniczych „Gody 2016” w Szczuczynie: „Szczuczyniacy” z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie i Zespół Światowych Dni Młodzieży z Wąsosza.
Występy oceniało jury w składzie: Andrzej Dyrdał, Józef Zyśk, Teresa Pardo.
W kategorii grup dziecięco-młodzieżowych II miejsce otrzymał Zespół Światowych Dni Młodzieży z Parafii i GOK w Wąsoszu pod kierunkiem księdza Roberta Wołosik i Jolanty Koniecko z Wąsosza za program „Dla niego nie było miejsca”.
W kategorii dorosłych II miejsce otrzymała „Jasełka” w wykonaniu zespołu „Szczuczyniacy” pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej.
„Szczuczyniacy” wystąpili w składzie:
Matka Boska – Ewa Zamojska, Św. Józef – Bogdan Konopka, Anioł – Barbara Jankowska Królowie: Kasper – Witold Dylewski, Melchior – Paweł Zamojski, Baltazar – Ryszard Rybak, Pasterze: Janek – Przemysław Żynda, Bartek – Piotr Sadowski, Kuba – Władysław Szymanowski, Chór: Marianna Szabelska, Marianna Domiziak, Jadwiga Dylewska, Helena Grabowska, Krystyna Rosłoniewska.
Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkowska

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress