Przekazanie agregatu prądotwórczego

0

Przekazanie agregatu prądotwórczego dla Szpitala w Równem (UA)

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. To czas, w którym wręczamy prezenty naszym dzieciom. Tak się składa, że dzisiaj (01.06.2023 r.) przedstawiciele samorządów z terenu powiatu grajewskiego również przekazali prezent. Co prawda nie dzieciom, choć im pośrednio też posłuży.

Wszystko rozpoczęło się w grudniu 2022 r., gdy do Zarządu Powiatu Grajewskiego wpłynęła prośba ze Szpitala i samorządu Miasta Równe w Ukrainie. Z powodu nieustających bombardowań Ukraina mierzy się z kryzysem w sektorze energetycznym i nie może zapewnić dostaw prądu do domów i instytucji publicznych. Dlatego, aby zabezpieczyć funkcjonowanie stacji tlenowej oraz zapewnić wykonywanie zabiegów ratowniczych i leczniczych szpitala strona Ukraińska zwróciła się z wnioskiem o udzielenie postaci humanitarnej w postaci nieodpłatnego przekazania generatora prądotwórczego.

Rada Powiatu Grajewskiego w dniu 31 stycznia 2023 r. podjęła stosowną uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej miastu Równe. Po przeprowadzeniu analizy rynku i wybraniu najlepszej oferty Powiat Grajewski zaprosił Gminy z naszego terenu do wspólnej pomocy i udzielenia dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Zakup agregatu prądotwórczego na potrzeby miasta Równe w Ukrainie”.

Z przyjemnością odnotowaliśmy fakt włączenia się wszystkich samorządów z terenu powiatu grajewskiego do tej, jakże potrzebnej, akcji niesienia pomocy humanitarnej dotkniętym klęską wojny obywatelom Ukrainy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Dzięki temu do Szpitala Nr 2 w Równem (Ukraina) przekazany został agregat prądotwórczy diesel o mocy znamionowej 120 kVA (model: PDB120ET3). Przekazanie odbyło się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Grajewie. Reprezentanci wszystkich jednostek samorządowych przekazali agregat dla Dyrektora Szpitala Oleksandra Shegera i jego Zastępcy Oleksandra Kovalenki.

Panowie podziękowali za podarek, a swą wdzięczność poza słowami wyrazili prezentami wręczonymi swoim darczyńcom. Po podziękowaniach odbył się krótki pokaz zakupionego sprzętu. Powiat Grajewski w spotkaniu reprezentował Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński oraz Skarbnik Powiatu Grajewskiego Maria Lucyna Jasińska.

W spotkaniu uczestniczyła również Lidiya Shevchuk nauczycielka z Zespołu Szkół
w Niećkowie, która poza zaangażowaniem się w sprawę przekazania sprzętu, pomaga też
w tłumaczeniu rozmów.

Później w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli dyrektorowie ze Szpitala w Równem, przedstawiciele Powiatu oraz osoby zaangażowane
w realizację wyżej wspomnianej akcji. Wśród nich obecni byli również: Ewa Jolanta i Daniel Bargłowscy z Radziłowa oraz Agnieszka i Andrzej Łajewscy, którzy od początku agresji na Ukrainę czynnie uczestniczą w pomocy jej obywatelom, a także Bożena Sokołowska Dyrektor ZS w Niećkowie. Na spotkaniu Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski w imieniu swoim oraz zebranych osób podziękował obu panom za wizytę i życzył zdrowia, powodzenia,
a przede wszystkim pokoju w kraju. W prezencie przekazał panom pamiątkowe zdjęcia
z wcześniejszego spotkania.

Dziękujemy Danielowi Przestrzelskiemu właścicielowi firmy As-Bud z Radziłowa, który użyczył sprzętu do rozładunku sporych rozmiarów agregatu prądotwórczego.

Koszt agregatu to ponad 71 tys. zł, na który złożyły się wszystkie samorządy powiatu grajewskiego w kwotach:

Powiat Grajewski: 14 217,00 zł

Miasto Grajewo: 12 000,00 zł

Gmina Grajewo: 9 000,00 zł

Gmina Rajgród: 9 000,00 zł

Gmina Szczuczyn: 9 000,00 zł

Gmina Wąsosz: 9 000,00 zł

Gmina Radziłów: 9 000,00 zł.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x