Przekazanie dowództwa 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

0

W poniedziałkowe popołudnie w Giżycku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Po dwóch, pełnych sukcesów latach służby w jednostce gen. bryg. Piotr Fajkowski przekazał stanowisko płk. Grzegorzowi Kaliciakowi.

W trakcie swojej przemowy, skierowanej do żołnierzy, dotychczasowy dowódca podziękował wszystkim za ich służbę, oddanie i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków. Zapewnił, że z niecierpliwością będzie czekać na wieści z jednostki, z którą wiążą go dobre wspomnienia i przeżycia, bo jak powiedział „Zawiszakiem jest się całe życie”.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Wojska Polskiego, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i organizacje zaprzyjaźnione z jednostką oraz młodzież z klas mundurowych z terenu Giżycka.

Wśród zaproszonych gości był także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który podziękował generałowi Fajkowskiemu za dotychczasową współpracę, pogratulował zmiany oraz życzył dalszych tak licznych osiągnięć w służbie i pomyślności w życiu osobistym.

Starosta zapoznał się także z nowym dowódca 15 GBZ pułkownikowi Grzegorzem Kaliciakiem.

Gen. bryg Piotr Fajkowski rozkazem Ministra Obrony Narodowej objął teraz dowodzenie 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x