Rajd dla Niepodległej

0

Rajd dla Niepodległej już za nami! Razem przejechaliśmy trasę Szczuczyn – Bzury – Niedźwiedzkie – Niećkowo – Szczuczyn! W ten sposób wspólnie z dziećmi uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę! Rajdowcy udowodnili, że świętowanie tak ważnej daty nie musi być nacechowane dostojeństwem i powagą ale może mieć formę zabawy, która łączy wszystkich biorących w niej udział. Patriotyzm w szczuczyńskim wydaniu.

Wystartowaliśmy zaraz po godzinie dziewiątej. Nie przestraszył nas brak słońca czy chmury zwiastujące deszcz. Dotarliśmy do Bzur, następnie do Niedźwiedzkich a stąd do Niećkowa gdzie znajduje się filia BCK w Szczuczynie. Tutaj zatrzymaliśmy się na dłużej. Dlaczego?

Krystyna Rosłoniewska – wieloletni pracownik kultury i wolontariuszka odpowiedziała na nasze zaproszenie i specjalnie dla rajdowców napisała kilka bajek i wierszy dydaktycznych. Rozśmieszających, pouczających i dających do myślenia . Następnym punktem dnia była mini – gra terenowa „Salwa dla Niepodległej” złożona z serii wskazówek, zagadek i zadań gdzie trzeba było wykazać się celnością, szybkością, spostrzegawczością, kreatywnością i odwagą. Drużyny, żeńska pod wodzą Olgi Koniecko i męska pod wodzą Krystiana Dzięgielewskiego dzielnie pokonywały kolejne etapy gry. W ostateczności niewielką przewagą punktów wygrała drużyna dziewcząt. Na koniec gry wspólnie odpaliliśmy salwę dla Niepodległej!

Powrót na teren filii bibliotecznej to czas odpoczynku i posiłku przy ognisku. Było smacznie i głośno! A to dzięki Adamowi Jaguszowi, który porwał wszystkich do wspólnego śpiewania przebojów, które na co dzień słyszymy w radiu czy telewizji. Lecz przedtem przybliżył rajdowcom najważniejsze fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę i zaprosił wszystkich do odśpiewania kilku pieśni patriotycznych.

Na koniec wspólnie odpaliliśmy kolorowe race dymne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wsparli nas w organizacji Rajdu dla Niepodległej, pani Krystynie i panu Adamowi, szczególne podziękowania kierujemy w stronę samych rajdowców.

Byliście wielcy – to trzeba przyznać!

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x