Ratujemy serca mieszkańców Powiatu

0

To historyczna chwila dla Szpitala Ogólnego w Grajewie. W dniu 24 stycznia 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni Angiografii Cyfrowej oraz części wyremontowanego Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego wraz z Salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego (zakończenie remontu Oddziału planowane jest na początek maja 2019 r.).

            Angiografia to specyficzny rodzaj badania diagnostycznego. Jej zasadniczym celem jest zobrazowanie naczyń krwionośnych, na której to podstawie ocenić można stan nie tylko samych tych naczyń, ale też niektórych narządów wewnętrznych. Z uwagi na fakt charakterystycznego ukrwienia guzów nowotworowych angiografia znajduje zastosowanie także w onkologii.

            Z dumą trzeba podkreślić, iż spośród 10 jednostek medycznych, które ubiegały się o fundusze europejskie, grajewski szpital jest jedyną placówką w województwie podlaskim, która otrzymała dofinansowanie. Wniosek „Wykonanie pracowni zabiegowej z montażem angiografu
w części pomieszczeń Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie” otrzymał najwyższą liczbę punktów i jako jedyny został zakwalifikowany do projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Cała inwestycja zamknie się w łącznej kwocie 4 213 269,81 zł, w tym dofinansowanie ze środków EFRR wyniesie 3 377 172,49 zł, środki własne szpitala: 731 097,32 zł oraz dotacja celowa Powiatu Grajewskiego: 105 000,00 zł);

            W obecności Starosty Grajewskiego Pana Waldemara Remfelda, Wicestarosty Pana Tomasza Cebelińskiego oraz radnych Powiatu Grajewskiego obecnej i minionej kadencji, podczas uroczystego otwarcia poświęcenia wyremontowanych pomieszczeń dokonał ks. bp dr Tadeusz Bronakowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również posłowie na Sejm: Pani Bernadetta Krynicka i Pan Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, a także przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Sejmiku Województwa Podlaskiego, Wójtowie
i Burmistrzowie z naszego powiatu, Komendanci Policji i Straży Pożarnej w Grajewie oraz dyrektorzy szpitali z terenu województwa podlaskiego.

            Mamy nadzieję, iż ta kolejna już inwestycja, dokonana dzięki staraniom dyrekcji szpitalai Zarządu Powiatu Grajewskiego oraz przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego, przyczyni się do podniesienia na kolejny, wyższy poziom stanu lecznictwa w naszym powiecie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress