Relacja z Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

0

Po wakacyjnej przerwie, 7 września Krówka Matylda spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami Grajewa i okolic w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Europejskie Dni Dziedzictwa. Muzeum Mleka w Grajewie włączyło się w ten projekt po raz pierwszy, a spotkanie przebiegało pod hasłem ”Powrót do dawnej wsi”.

W pierwszej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach tkackich połączonych z pokazem tkania na mini-krośnie. Najmłodsi bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego tkania, mieli też możliwość samodzielnego utkania opaski na rękę. Na koniec warsztatów ich uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów akcji.

W drugiej części wydarzenia, dorośli i dzieci uczestniczyli w spotkaniu autorskim oraz otwarciu wystawy Piotra Gajewskiego „W zasięgu wzroku”. Tematyka przedstawionych prac związana była z wiejskim krajobrazem i tradycyjną wsią. Zebrani goście mieli również okazję zobaczenia artysty podczas malowania obrazu na żywo. Dzieci zostały zaproszone do współpracy przy tworzeniu dzieła z czego skorzystały z dużym entuzjazmem. Namalowany obraz już niedługo będzie można podziwiać w naszym Muzeum.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wolontariuszom za okazaną pomoc.

Europejskie Dni Dziedzictwa. to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

CTM-MM

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress