Relacja z Rodzinnych Warsztatów Składania Szopek

0

Nie rozpoczął się jeszcze nawet czas Adwentu, do którego zmierzamy w andrzejkowych zabawach, ale nie da się ukryć, że już Boże Narodzenie „za pasem”. To wyjątkowe święta, które dla każdego z nas, nawet jeżeli nie bywają przeżyciem religijnym, to są bez wątpienia ważnym elementem naszej tożsamości i europejskiej kultury, pełnym uniwersalnych wartości. To również wiele bliskich nam tradycji, a jedną z nich jest zwyczaj budowania i wystawiania szopek bożonarodzeniowych.

Dokładnie 26 listopada 2023 r. w zabytkowym Dworze w Niećkowie odbyły się „Rodzinne warsztaty składania szopek”. Pani Elwira Rogińska, właścicielka firmy „Dekorada” przeprowadziła szkolenie, podczas którego fachowo objaśniła jak zrobić przepiękne, nowoczesne w formie i tradycyjne w treści, małe szopki bożonarodzeniowe.

Ponadto każdy uczestnik warsztatów miał możliwość stworzenia swojej własnej indywidualnej i niepowtarzalnej bombki choinkowej.

Było to kolejne wydarzenie związane z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, możliwą dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most.

Dziękujemy niezawodnej Pani Dekorada Elwira Rogińska wspaniałe poprowadzenie warsztatów, a wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną atmosferę.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress