Relacja z Rodzinnych Warsztatów Zdobienia Kubków

0

Według słownika języka polskiego PWN słowo „sublimacja” może mieć następujące znaczenia:

  1. nadanie czemuś szlachetniejszego lub wznioślejszego charakteru;
  2. w psychoanalizie: jeden z mechanizmów obronnych osobowości, polegający na przesunięciu celu, którego nie można zrealizować, na inny, zastępczy;
  3. przechodzenie substancji ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem fazy ciekłej.

Ale sublimacja, to również innowacyjna technologia, która rewolucjonizuje sposób, w jaki tworzy się wysokiej jakości nadruki na różnych materiałach. Wydruk (znakowanie) wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny (transferowy), a następnie, za pomocą prasy do sublimacji o wysokiej temperaturze, przenoszony jest na materiał, który posiada powłokę poliestrową.

Dzięki temu można np. stworzyć wyjątkowy, bo spersonalizowany kubek. Dać upust swojej artystycznej duszy i sporządzić swój własny, jedyny w swoim rodzaju napis lub rysunek na kubku.

Jak taką wyjątkową rzecz wykonać samodzielnie można było dowiedzieć się 28 października 2023 r. podczas warsztatów organizowanych przez Powiat Grajewski w zabytkowym Dworze w Niećkowie, podczas których każdy uczestnik zajęć zrobił swój własny, indywidualny i niepowtarzalny kubek.

Było to kolejne wydarzenie związane z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, możliwą dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most.

Dziękujemy pani Elwirze z Dekorada Elwira Rogińska za wspaniałe i profesjonalne przekazanie wiedzy i tajników zdobienia kubków.

Dziękujemy uczestnikom warsztatów za przybycie i świetną atmosferę. A wszystkim polecamy śledzenie facebooka Powiatu Grajewskiego – jeszcze w tym roku planujemy dla Was bardzo ciekawe wydarzenia.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress